info@swimmers.gr

2Η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

2Η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ ΣΤΟ <> ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Στο 6ο Τουρνουά Υδατοσφαίρισης ΦΟΙΒΟΣ CUP που διεξήχθη στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Ωραιοκάστρου, η ομάδα μας κατέκτησε την 2η θέση στο Τουρνουά. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλες τις ομάδες που συμμετείχαν, τον διοργανωτή ΠΑΣ Φοίβο και φυσικά τον κ. Στέλιο Τούμπα για την πρόσκληση. Συγχαρητήρια στους αθλητές μας που αγωνίστηκαν με πάθος, τον προπονητή μας και τον έφορο μας για την επιτυχημένη συμμετοχή.
Ήταν μια δύσκολη αποστολή καθώς μέσα σε 60 ώρες η ομάδα ταξίδεψε πάνω 1000 χλμ και έπαιξε 5 αγώνες.
Αυτές όμως οι εμπειρίες που μόνο ο αθλητισμός και δη η υδατοσφαίριση χαρίζει στα παιδιά μας, χτίζει ομάδες και διαμορφώνει χαρακτήρες, φέρνει τα παιδιά πιο κοντά σχηματίζοντας φιλίες και μαθαίνοντας τα να συμβιώνουν και να φροντίζουν τον εαυτό τους, όπως θα κληθούν να κάνουν στη κοινωνία του αύριο.
Στο καθαρά αγωνιστικό σκέλος η ομάδα παρουσιαζόταν βελτιωμένη από παιχνίδι σε παιχνίδι, γνωρίζοντας την ήττα μόνο από τον ΠΑΟΚ που ήταν και η ομάδα που κατέκτησε το τουρνουά. Μεγάλες εμπειρίες για τα παιδιά μας τα παιχνίδια του ημιτελικού και του τελικού, καθώς έτσι χτίζονται χαρακτήρες.