210 6654159

Αναζήτηση

Μια "βροχή μεταλλιων" απόλαυσαν το Σαββατοκύριακο οι 22 αθλητες της προαγωνιστικης ομάδας του Νηρέα Γερακα (2)

on 29 Μάιος 2017

Μια "βροχή μεταλλιων" απόλαυσαν το Σαββατοκύριακο οι 22 αθλητες της προαγωνιστικης ομάδας του Νηρέα Γερακα, που συμμετείχαν στα "Τζελατεια 2017" στις 27-28 Μαΐου. Τους αγώνες διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης και πραγματοποιήθηκαν στο Ανοικτό Κολυμβητήριο Ν.Ο Βουλιαγμένης με απόλυτη επιτυχία.

Τα πρόσωπα των αθλητών μας γέμισαν χαμόγελα και τονωθηκε το ηθικό τους, μιας και το επόμενο Σαββατοκύριακο, 3-4 Ιουνίου, θα πέσουν στους θερινούς αγώνες όπου ο ανταγωνισμός αναμένεται αρκετά μεγάλος.

 

Τις ατομικές τους προσπάθειες ήρθε να επιβραβεύσει η άνοδος της ομάδας στο βάθρο μιας και ο σύλλογος μας αναδείχθηκε πολυνικης και κατετάγη στη τρίτη θέση, για τις πρωτιές που κατάφερε να αποσπάσει, στους εν λόγω αγώνες.


Συμμετείχαν οι αθλητές της προαγωνιστικης:

Ε. Λαμπροπουλου, Μ. Νταμπανα, Σ. Δαγκλη, Χατζηπαππα Χαρμαντα Αναστασία, Χ. Κωνσταντουδακη, Ν. Στρογγυλη, Ε. Πουλοπουλου, Δ. Στεργιου, Α. Χαριτου, Σ. Αβραμοπουλου, Ν. Εμμανουηλ-Καλου, Α. Καραβολτσου, Ρουτη Τατιάνα, Α. Πλακιας, Ν. Δημητροκαλλης, Φ. Λαγογιαννης, Κ. Σκονδρας, Ι. Καλογηρος, Χ. Παπαθεοδοσιου, Φ. Καρλης, Β. Βεληχαρης, Ι. Στασινοπουλος.

Αθλητές της ακαδημίας κολύμβησης:
Β. Χατζηλαρης, Ε. Χατζηλαρη, Φ. Χατζηλαρη, Ν. Κιουση, Θ. Δεστε.

Διακρίθηκαν:
Α. Πλακιας: 1η θέση στα 50μ., 100μ, Υπτιο και 200μ. Μ.Α
Ν. Δημητροκαλλης: 1η θέση στα 200μ. 400μ. Ελεύθερο.
Ι. Καλογηρος: 1η θέση στα 100μ. Πεταλούδα και 200μ. Μ.Α
Ε. Λαμπροπουλου: 1η θέση στα 100 πρόσθιο, 3η θέση στα 50μ 200μ. Πρόσθιο.
Α. Καραβολτσου: 1η θέση 200μ Μ.Α, 3η θέση στα 100μ. Υπτιο.
Β. Βεληχαρης: 1η θέση στα 50 μ. Υπτιο, 2η θέση στα 200μ. Ελεύθερο.
Ε. Χατζηλαρης: 1η θέση στα 50μ. Ελεύθερο.
Χ. Παπαθεοδοσιου.: 1η θέση στα 100μ. Ελεύθερο.
Ν. Στρογγυλη:2η θέση 100μ. 200μ. Πρόσθιο 3η θεση στα 50μ. Πρόσθιο.
Μ. Νταμπανα: 2η θέση στα 100 υπτιο και 3η θέση στα 200μ. Μ.Α.
Ν. Εμμανουλ Καλου: 2η θέση στα 200μ. Μ.Α
Ε. Πουλοπουλου: 3η θέση στα 100μ. Και 200μ. Υπτιο.
Φ. Λαγογιαννης: 3η θέση στα 100μ. Πεταλουδα και 200μ. Μ.Α.
Ι. Στασινοπουλος: 3η θέση στα 100μ. υπτιο υπτιο.
Σ. Αβραμοπουλου: 3η θέση στα 100μ. ελεύθερο.
Φ. Καρλης: 3η θέση στα 50 μ.πρόσθιο.

Ο Νηρέας συγχαίρει όλα τα παιδιά, για την προσπάθεια τους, καθώς και τον προπονητή τους, κ Μπουλουγαρη Βαγγελη, και τους εύχεται ολόψυχα καλή συνέχεια.